Skip to product information
1 of 1

Lux Fragrances

Maison Francis Kurkdjian 724

Maison Francis Kurkdjian 724

Regular price €68,00 EUR
Regular price €245,89 EUR Sale price €68,00 EUR
Zbritje E shitur
Tax included.
Size

I gjallë dhe i rehatshëm, 724 ju fton të ndjeni ritmin e qytetit.  Është ndjesia e freskisë së pastër, energjike, e formuar nga bergamoti dhe vertikaliteti i aldehideve. Në zemër të kësaj arome qëndron një atmosferë e përcjellë nga një tufë lulesh e strukturuar nga jasemini absolut nga Egjipti, bizele e ëmbël dhe portokalli . Në notat bazë, ky univers bardhësie i dorëzohet një ndjesie mbështjellëse, rehatuese falë një akordi të drurit të sandalit dhe myshkut të bardhë.

View full details